Przyjdź na pierwszy darmowy trening!

Trwa nabór do grup początkujących krav maga

IKMF KRAV MAGA

logo

Zadzwoń: 888-197-520

Aktualności | Treningi | Cennik | Regulamin | Instruktor | Krav Maga | English | Linki | Kontakt

Krav maga (czyli "walka w bliskim kontakcie") to izraelski system samoobrony i walki wręcz, który powstał w czasie Drugiej Wojny Światowej. Bazuje on na naturalnych odruchach, dzięki czemu zawdzięcza swoją skuteczność. System ten stosowany jest m.in. przez: wojsko, policję, służby specjalne i uważany za najskuteczniejszy sposób walki w krótkim dystansie.

Krav maga powstała w Izraelu w czasie Drugiej Wojny Światowej w celu jak najszybszego wyszkolenia Izraelskiej armii. Ze względu na duże zróżnicowanie wieku i kondycji fizycznej, system ten musiał być na tyle elastyczny, aby używać go mogły wszystkie osoby. Takie też są moje zajęcia- przystosowane dla każdego uczestnika bez względu na wiek i kondycje fizyczną. Krav maga charakteryzuje się jak największą prostotą ruchów i maksymalną skutecznością, dzięki czemu nawet po kilku zajęciach uczestnik będzie potrafił poradzić sobie z niektórymi zagrożeniami które mogą go spotkać na ulicy. Ze względu na to że nie jest to sport tylko przygotowanie na zagrożenia w życiu realnym w czasie treningu symulujemy zagrożenia w ciasnych pomieszczeniach, z użyciem różnych narzędzi takich jak nóż, pałka , maczeta itd. walki w tłumie i z wieloma napastnikami. Uczę również jak wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do samoobrony takie jak klucze, parasol, plecak, torebka itd. Celem treningu jest rozwiązywanie problemów związanych z agresją w życiu codziennym poprzez trening zbliżony maksymalne do realnych warunków. W IKMF dzielimy krav maga na sektor:
-cywilny (ze specjalnym uwzglednieniem kobiet i dzieci),
-militarny,
-policji i służb ochrony (law enforcment),
-ochrony VIP
-oraz nowy sektor dla osób z niepełnosprawnością fizyczną.


W krav maga studenci mogą zdobywać kolejne stopnie:
-początkujące (practitioner) 5 poziomów
-zaawansowane (graduate) 5 poziomów
-eksperckie 6 poziomów


International Krav maga Federation (IKMF) jako międzynarodowa organizacja oferuje też wiele szkoleń i seminariów zarówno w kraju jak i za granicą.

krav maga ikmf krakow target map